I made waffles from a box. And while we had company. And they were good. Very good. And the box was just $2.06 on the bent food shelf at the grocery yesterday. There’s the benefit of going INTO the grocery versus ordering online as I usually do.

So this was the fastest cooked breakfast! The kids and Husband and I were eating Belgian waffles and sausage in maybe 20 minutes from when I started. The waffles were indeed good. And a wise use of my morning time.

Advertisements